Ieskats noslēguma konferencē

Publicēts: 12.03.2012Nav komentāru

Klātesot Latvijas-Lietuvas programmas pārstāvjiem, Jelgavā, mājīgās ēdināšanas uzņēmuma “Silva” telpās 2012. gada 28. februārī noorganizējām šī projekta noslēguma konferenci. Tajā reģistrējās un pasākumā piedalījās 86 dalībnieki.

Projekta noslēguma konferencē tās dalībnieki tika iepazīstināti ar situāciju augļkopības nozarē un zinātnē Latvijā un Lietuvā – to uzskatāmi klausītājiem pasniedza Edīte Kaufmane un Nobertas Uselis. Tika iepazīstināti ar paveikto projekta laikā abās Latvijas un Lietuvas robežas pusēs. Par projektā paveikto Latvijas pusē stāstīja projekta koordinātors E.Rubauskis, savukārt par iespēto Lietuvas robežas pusē klausītājus iepazīstināja D.Kviklys.

Par gūto no projekta stāstīja arī konferences dalībnieki, augļkopji no Latvijas, Jelgavas novada Dace Drošprāte (z/s “Gaidas”) un Māris Šņickovskis (z/s “Klīves”).

Savukārt konferences otrajā daļā tika “atvērtas” grāmatas, t.sk. rokasgrāmata  “Ceļvedis komercaugļkopībā”, par kuras tapšanu un ar mūsdienu Latvijas augļkopības vēsturi iepazīstināja Māra Skrīvele. Savukārt par grāmatām – metodiskiem norādījumiem “Ābeļu aizsardzībā pret kaitēkļiem un slimībām” un “Ābolu vākšanas laiku”, stāstīja Nomeda Kvikliene. Par tapušajiem bukletiem, kuri patērētāju – augļu un ogu ēdāju, iepazīstina ar augļaugu labajām īpašībām, receptēm, kā arī par informatīvajām lapām, kas būs noderīgas augļkopjiem, stāstīja Sarmīte Strautiņa un Dalija Segliņa. Savukārt par “Mācību filmu augļkopjiem”, par tās tapšanu klātesošajiem stāstīja  un autoru kolektīvu pārstāvēja radošās studijas “Savai Zemītei” vadītāja Daina Bruņiniece. Minētās grāmatas, bukletus, informatīvās lapas un mācību filmu var iegūt interesējoties Latvijas Valsts augļkopības institūtā, kā arī Lietuvas Dārzkopības institūtā. Informatīvās lapas un bukleti būs apskatāmi nākamajās publikācijās šajā mājas lapā.

Konferences trešā daļa tika veidota kā diskusija, dodot iespēju  izteikties konferences dalībniekiem. Diskusijas pamattēma augļkopības nozares attīstība, augļu realizācija. Šajā diskusijā piedalījās arī veikalu tīkla “Elvi” pārstāvji, augļkopji, kuri pārstāvēja dažādas saimniecības un kooperatīvus, Latvijas augļkopības asociācijas vadītāja Māra Rudzāte, uzņēmēji u.c. Diskusijas laikā par veikto tirgus izpēti un saimniecības pieredzi ābolu realizācija dalījās Kalvis Elias no z/s “Svitkas”. Zemāk patērētāju viedokļi redzami īsā video materiālā. Par mācīšanās procesu, augļkopības nozares klāsteriem īsi iepazīstināja LU Sociālo zinātņu fakultātes profesors Tālis Tisenkopfs.

Arī par šajā diskusijā runāto var lasīt rakstus avīzēs “Zemgale“, “Zemgales Ziņas” un “Latvijas Avīzē“. Savukārt Lietuvas žurnālistes redzēto un sadzirdēto var iepazīt žurnāla “Mano Ūkis” rakstos “Uzminēt klienta vēlmes” un “Latvijas un Lietuvas zinātnieku sadarbību

Komentēt
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
marts 2018
P O T C P S Sv
« Dec    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pēdējie komentāri

fruittechcentre 2017-04-18 21:41:24

Stādus iegādāties varēs. Vairāk informācija http://www.lvai.lv/Stadi.html. Stādu realizācija turpinās. Tas iespējams ar projekta InnoFruit atbalstu izveidotās stādu glabātavas doto iespēju, kurā uzturot attiecīgu temperatūru notur stādus vēl nesaplaukušus.

Pavasara lauku diena 2017

Iveta 2017-04-18 16:57:20

Vai varēs iegādāties arī stādus?

Pavasara lauku diena 2017

Sintija 2017-01-27 12:30:17

Tiešām noderīgs izdevums. Ļoti ceru ka būs vēl un būs iespēja arī abonēt.

Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.1
Tehnoloģiju pārneses centra izveide augļkopībā
Lasīt tālāk

Free counters!