Pereiti į pagrindinį turinį

Pranešimas spaudai

Įkurtas tarptautinis Sodininkystės technologijų sklaidos centras

Pabaigus vykdyti Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Sodininkystės technologijų sklaidos centro plėtra“, vaisių ir uogų augintojams Latvijoje ir Lietuvoje siūloma pasinaudoti abejų šalių sodininkystės mokslo institucijų teikiamomis konsultacijomis ir sukauptu patyrimu.

Projektą vykdė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės institutas Babtuose ir Latvijos valstybinis sodininkystės institutas Dobelėje

Projekto metu abejose institucijose patobulintos sodininkystės technologijų mokymui ir demonstravimui skirtos bazės, įveistas demonstracinis sodas, įsigyta laboratorinė, technologinė, analitinė įranga, kuri bus naudojama užtikrinti naujo lygio paslaugas abejų šalių sodininkams.

Vykdant projektą buvo surengta dešimtys seminarų, pažintinių išvykų, mokymų ir suteikta šimtai konsultacijų vaisių ir uogų augintojams bei mažoms ir vidutinėms vaisių ir uogų perdirbimo įmonėms.

Sodininkystės technologijų sklaidos centras paruošė informacinę ir mokymo medžiagą profesionaliems sodininkams ir vartotojams, sukūrė interaktyvų Sodininkystės technologijų sklaidos centro tinklalapį, kuriame pateikiama Lietuvos ir Latvijos specialistų apibendrinta aktuali informacija.

Projekto trukmė 2010.03.01 – 2012.03.31. Projektą dalinai finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa 2007–2013 m. (www.latlit.eu). Programą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas (ERPF).

Submitted on: 30/05/2018