Pārlekt uz galveno saturu

Profesionālā dārzkopība

Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr. 14 Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr. 14

Iznācis ”Profesionālās Dārzkopības” 14. izdevums! Visi kopā – zinātnieki, uzņēmēji, sabiedrisko un valsts institūciju pārstāvji veido šo žurnālu, kuram ir sava vieta dārzkopības izdevumu vidū.

Šajā žurnālā padomi par dārzu stādīšanu no Māras Skrīveles, kā arī par ābeļu šķirnēm un to augļu kvalitāti. Augļu sadaļā vēl par augumu regulēšanu un ābolu cenām. Ogu daļā S. Strautiņas raksts par upeņu ražas samazināšanās faktoriem un to ierobežošanas iespējām. Dārzeņu interesentiem - citādas ķiploku audzēšanas metodes. Šoreiz arī dekoratīvā dārzkopība un jaunās ceriņu šķirnes. Vienmēr aktuālā augu aizsardzība un jaunumi reģistrēto līdzekļu sarakstā t.sk. bioloģiskām metodēm saimniekojošajiem. Uz globalizācijas radītiem riskiem dārzkopībā norāda M. Gailīte. Kur rast palīgu lēmumu pieņemšanas atbalstam, par rezistenci un atliekvielām, pētījumiem augu aizsardzībā kāpostaugiem, smilstsērkšķu mušas ierobežošanu un dārzeņu audzēšanu hidroponikā lasiet AgriHorts pētnieču rakstītajā. Savukārt, kādas augsnes ir dārzkopju rīcībā, raksturo S.Rulle, apkopojot arī Šveices augļkopjiem sniegtās rekomendācijas mēslošanā. Katrā no žurnāla izdevumiem arī nozares aktualitātes.

Šo Profesionālā Dārzkopja izdevumu piedāvājam skatīt un lasīt arī versijā, kurā lapas pāršķiramas gluži kā ikdienišķā žurnālā.

Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.13 Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.13

Iznācis ”Profesionālās Dārzkopības” 13. izdevums! Jau 5 gadus visi kopā – zinātnieki, uzņēmēji, sabiedrisko un valsts institūciju pārstāvji, ar Zemkopības ministrijas atbalstu veido šo žurnālu, kas ieņēmis savu, nu jau pietiekami nozīmīgu, vietu daudzo dārzkopības izdevumu vidū. Šajā žurnālā atradīsiet informāciju par šobrīd tik aktuālo Covid-19 tēmu – DI zinātnieki valsts pētījumu programmas ietvaros veikuši plašu pētījumu un iepazīstina ar šī pētījuma rezultātiem, izstrādātajiem ieteikumiem un rekomendācijām dārzkopjiem, pārstrādes uzņēmumiem un politikas veidotājiem. Augļu sadaļā raksti par ilggadīgiem pētījumu rezultātiem plūmju koka augumu samazinošā potcelma izpētē; par šķirnes ‘Baltais Dzidrais’ klonu atlases rezultātiem, kā arī par jaunām ābeļu un saldo ķiršu šķirnēm. Ogu sadaļā – informācija par jaunumiem krūmogulāju šķirņu genotipu izpētē un M. Skrīveles apkopotā informācija par zemeņu audzēšanas vēsturi. Dārzeņkopībā šoreiz vairāk par jauktajiem stādījumiem. Noderīga informācija par šīs sezonas nozīmīgākajiem kaitēkļiem un slimībām, to ierobežošanas iespējām, kā arī par jauniem risinājumiem nezāļu ierobežošanā. Šo Profesionālā Dārzkopja izdevumu piedāvājam skatīt un lasīt arī versijā, kurā lapas pāršķiramas gluži kā ikdienišķā žurnālā.

Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.12 Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.12

Divpadsmitais (2020.gada otrais) “Profesionālās DĀRZKOPĪBAS” numurs, kurā lasiet fragmentus no Māras Skrīveles topošās grāmatas “Es mācos augļkopību”, kuru plānots izdot rudens otrajā pusē: par plūmju potcelmu audzēšanas un izvēles nosacījumiem, par šķirni ‘Āženas plūme’, par ābolu glabāšanas knifiem, kā arī ieskatu vēsturē – par augļu izstāžu organizēšanu. Šajā numurā sniegts arī vērtējums par dārzu sistēmu ietekmi šķirnēm uz maza auguma potcelma. Apskatīta informācija par zemeņu audzēšanu un pētījuma rezultātiem, audzējot zemenes substrātā. Apkopotas ziņas par situācija krūmmelleņu tirgū - kā to ietekmējusi pandēmija. Lasiet par šīs vasaras aktualitāti – Spānijas kailgliemežiem, kā arī kā tikt galā ar baltblusiņu un plūmju tinēju. Nozaru ziņas un aktualitātes izdevuma noslēdzošajā daļā. Šo Profesionālā Dārzkopja izdevumu piedāvājam skatīt un lasīt arī versijā, kurā lapas pāršķiramas gluži kā ikdienišķā žurnālā.

Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.11 Profesionālā DĀRZKOPĪBA Nr.11

Iznācis šogad pirmais, bet kopš 2018. gada, jau vienpadsmitais “Profesionālās DĀRZKOPĪBAS” numurs. Tajā lasiet dažus izvilkumus no Māras Skrīveles topošās grāmatas “Es mācos augļkopību”. Žurnālā atradīsiet informāciju par jaunajām Dārzkopības institūta ābeļu šķirnēm, kā arī citzemju ziņas par ābolu ražām un tirgus tendencēm. Atradīsiet arī jaunākās atziņas krūmcidoniju audzēšanā. Iespējams, noderēs un katram būs izpētes vērta informācija par miglotājiem augļu dārziem, to regulēšanu. Lasiet par audzēšanai tuneļos piemērotām aveņu šķirnēm un zemeņu šķirnes ‘Sonsation’ audzēšanas īpatnībām. Jaukti stādījumi dārzeņu audzēšanā – vēl viena no tēmām šajā numurā. Turpiniet izzināt garšaugus, šoreiz bazilika audzēšanas un izmantošanas knifi. Aktualitātes augu aizsardzībā t.sk. ogu puve un tās ierobežošana krūmmellenēm, kā arī ābeļu aizsardzības metožu izvērtējums, saimniekojot bioloģiski. Izdevuma noslēdzošajā daļā nozaru ziņās atrodami plāni ekonomikas atlabšanai pēc Covid 19 krīzes, kā arī informācija par sezonas laukstrādnieku programmu. Šo Profesionālā Dārzkopja izdevumu piedāvājam skatīt un lasīt arī versijā, kurā lapas pāršķiramas gluži kā ikdienišķā žurnālā.

Visi iepriekš publicētie "Profesionālās DĀRZKOPĪBAS" numuri skatāmi Tehnoloģiju pārnese centra (FruitTechCentre) mājas lapā nodaļā "Publicētie izdevumi".