Przejdź do treści

Jabłka na świecie

Co dwa lata w Bolzano (Włochy) odbywa się międzynarodowa impreza „Interpoma", podczas której wszystko jest związane z jabłkami. Już jedenaste takie wydarzenie miało miejsce w dniach 15-17 listopada. Zgromadziło ono tysiące zwiedzających i setki uczestników wystawy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie ”Interpoma 2018".

Ta międzynarodowa impreza obejmuje nie tylko wystawę, ale także kongres, różne wycieczki i wszystkie inne wydarzenia związane z jabłkami.

W trakcie trwania Kongresu zostały omówione następujące tematy (raporty w języku angielskim, niemieckim, itd. ):

- trendy w Europie Wschodniej i Azji („Jabłkowy gigant" Polska i embargo rosyjskie; Produkcja jabłek w Europie Wschodniej i Azji; Chiny: konkurent czy możliwy nowy międzynarodowy rynek jabłekJabłka w Indiach, itp;

- innowacje w zakresie odmian, genomu jabłek i lasy jabłoniowe w Kazachstanie  (tendencje odmianowe, innowacje; genom jabłek; możliwości wykorzystania biotechnologii w hodowli jabłek; itp;

- zrównoważona produkcja jabłek (ekologiczne jabłka w Europie; projekt EUFRUIT i platforma wiedzy; zintegrowana produkcja jabłek - sprawozdanie z projektu; różnorodność biologiczna itp. )

- technologie przyszłości dla produkcji jabłek (tendencje w cięciu i formowaniu, rolnictwo precyzyjne etc.).

Submitted on: 09/01/2019