Pereiti į pagrindinį turinį

Lietotne "Slimībizturīgas ābeles"

Kā viens no projekta InnoFruit zināšanu pārneses rīkiem ir tapusi lietotne “Slimībizturīgas ābeles”. Tā ir lietotne, kur atradīsit detalizētu aprakstu ābeļu šķirnēm, kuras ir izturīgas pret ābeļu kraupi. Tās tiek ieteiktas audzēšanai Latvijā, Lietuvā un/vai Polijā atkarībā no to ziemcietības. Šķirnes piemērotas dārziem ar bioloģiskās saimniekošanas metodēm, kā arī komerciālai audzēšanai. Augļi attēloti un aprakstīti no dažādiem skatpunktiem, t.sk. šķērsgriezumā, kas ļaus atpazīt šīs ābeļu šķirnes. Atradīsit informāciju arī par augļu kvalitatīvajām īpašībām, šķirnes augšanas un ražošanas raksturu, kā arī tās izcelsmi.

Tās izveidē piedalījušies zinošākie speciālisti, selekcionāri un zinātnieki dārzkopības institūtos Latvijā, Lietuvā un Polijā. Lietotne pieejama latviešu, lietuviešu, poļu, angļu un krievu valodā, ko nosaka viedierīces iestatījumi. Šobrīd lietotne pieejama Android ierīču lietotājiem - meklējama "Google Play", kā arī Apple iekārtu lietotājiem kā iPhone - "App Store" (Resistant apples).

Izveidotā lietotne piemērota plašam ieinteresēto personu lokam Baltijas jūras reģiona valstīs, tostarp augļkopjiem, patērētājiem, studentiem un pētniekiem.

Šie materiāli ir sagatavoti Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projekta “Netehnoloģisko un tehnoloģisko inovāciju kapacitātes attīstība augļu audzēšanā un pārstrādē Baltijas jūras reģiona valstīs" (InnoFruit) ietvaros.

InnoFruit

Submitted on: 24/01/2019