Pārlekt uz galveno saturu

Odporne jabłka

Jako jedno z narzędzi transferu wiedzy w projekcie InnoFruit opracowano aplikację "Resistant apples". Jest to aplikacja, w której znajdziesz szczegółowy opis odmian jabłoni odpornych na parcha. Odmiany nadają się do uprawy na Łotwie, Litwie i/lub w Polsce, w zależności od ich wytrzymałości na mróz. Są przydatne zarówno do zakładania sadów ekologicznych jak i do uprawy konwencjonalnej. Owoce przedstawiono i opisano załączając także fotografie ich przekroju, co ułatwia rozpoznawanie poszczególnych odmian. Ponadto opisy zawierają informacje o cechach jakościowych owoców, sile wzrostu i produktywności drzew oraz pochodzeniu odmian.
Zostały opracowane przez naukowców z instytutów ogrodnictwa na Łotwie, Litwie i w Polsce. Aplikacja jest dostępna w językach łotewskim, litewskim, polskim, angielskim i rosyjskim, zgodnie z ustawieniami urządzenia inteligentnego. Aplikacja jest obecnie dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem Android i można ją wyszukać w Google Play, i dla iPhone w App Store.
Opracowana aplikacja jest przeznaczona dla wszystkich osób zainteresowanych sadownictwem z krajów regionu Morza Bałtyckiego, a w szczególności dla producentów owoców, konsumentów, studentów i naukowców.
Materiały te zostały przygotowane w ramach projektu "Rozwój nietechnologicznych i technologicznych innowacji w uprawie i przetwórstwie owoców w krajach regionu Morza Bałtyckiego" (InnoFruit), w programie Interreg Baltic Sea Region.

InnoFruit

Submitted on: 25/01/2019