Перейти к основному содержанию

Atsparios obelys

Kaip viena iš InnoFruit projekto žinių perdavimo priemonių buvo sukurta taikomoji programa „Atsparios obelys“. Tai programa, kurioje rasite išsamų rauplėms atsparių obelų veislių aprašymą. Nurodytas veisles galima auginti Latvijoje, Lietuvoje ir (arba) Lenkijoje, atsižvelgiant į jų ištvermingumą žiemą. Jos tinkamos auginti tiek įprastiniuose, tiek ekologiniuose soduose. Siekiant palengvinti veislių identifikavimą, vaisiai nufotografuoti ir aprašyti įvairiais aspektais, įskaitant skerspjūvio vaizdą. Taip pat rasite informaciją apie veislės kilmę, vaisių kokybę, augimo ypatybes ir derlingumą.

Programą sukūrė Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sodininkystės ir daržininkystės institutų veislių kūrėjai ir kiti mokslo darbuotojai. Ji yra prieinama latvių, lietuvių, lenkų, anglų ir rusų kalbomis, pagal nustatytus išmaniųjų prietaisų parametrus. Programa šiuo metu prieinama per Google Play ir skirta įrenginių su Android operacine sistema naudotojams.

Sukurta programa skirta visiems, besidomintiems sodininkyste Baltijos jūros regione, įskaitant augintojus, vartotojus, studentus ir mokslo darbuotojus.

Šios priemonės buvo parengtos įgyvendinant projektą „Netechnologinių ir technologinių inovacijų plėtra vaisių auginimo ir perdirbimo srityse Baltijos jūros regione“ (InnoFruit), vykdomą pagal „Interreg Baltijos jūros regiono programą“.

Submitted on: 20/02/2019