Перейти к основному содержанию

Starptautisks forums smiltsērkšķu audzētājiem

No 2020 gada vietnē euroworks.online regulāri notiek starptautiski vebināri par smiltsērkšķu selekciju, audzēšanu, ražas vākšanu, pārstrādi un aizsardzību pret kaitēkļiem un slimībām. To organizē Vācijas Smiltsērkšķu audzētāju asociācija, Altaja Agrobiotehnoloģiju zinātniskais centrs un Latvijas smiltsērkšķu audzētāju apvienība. Sesijās trīs reizes gadā pasaules vadošie zinātnieki, eksperti un praktiķi prezentē savus pētījumus, vērojumus, atziņas, dalās pieredzē un diskutē par dažādām ar smiltsērkšķiem saistītām tēmām.

Kopš pandēmija ir pārtraukusi starptautiskās smiltsērkšķu asociācijas (ISA) konferences, tas ir vienīgais aktīvais pasaules līmeņa tematiskais forums.

Aktīvākās valstis ir Vācija, Latvija, Krievija, Ķīna.

Šie pasākumi notiek angļu valodā, tie ir atklāti jebkuram interesentam. Visas prezentācijas tiek ierakstītas, mājas lapā ir pieejamas gan video, gan grafiskās versijas. Vebinārus plānots turpināt arī 2022.g., aicinām sekot līdzi informācijai. Gan lektoru, gan klausītāju pieteikšanās dalībai notiek vietnes mājas lapā, nosūtot aizpildītu veidlapu un saņemot pieslēguma saiti. Pirms kārtējās sesijas visas iesūtītās prezentācijas izvērtē un akceptē vietnes orgkomiteja. Katrā sesijā notiek 5 – 7 prezentācijas.

Līdz šim ir notikuši četri vebināri par sekojošām tēmām:

15.12.2020  Dažādi aktuāli jautājumi (darba valoda – krievu).

25.05.2021  Ražas vākšanas un pārstrādes tehnoloģijas, t.sk. fizioloģiskie apsvērumi smiltsērkšķu ražas vākšanai ar zariem, un šķirņu nozīme smiltsērkšķu pārstrādes produktiem (darba valoda – angļu).

24.08.2021  Smiltsērkšķu selekcijas klimatiskie aspekti (darba valoda – angļu).

23.11.2021  Smiltsērkšķu agrotehnoloģija, t.sk. augu aizsardzība pret kaitēkļiem  un slimībām (darba valoda – angļu).

Submitted on: 29/11/2021