Pereiti į pagrindinį turinį

Noderīgas Ogu dienā 2014

LV augļkopības institūta rīkotajā “Ogu dienā” interesentiem, 10. jūlijā, bija iespēja uzzināt par audzēšanas risku mazinošām tehnoloģijām avenēm, barības elementu iznesi upeņu un aveņu stādījumosupeņu šķirņu un mulču ietekmes vērtējumu Pūrēaktualitātēm no starptautiskās upeņu asociācijas konferences Polijā, upeņu reversijas vīrusa izplatību Latvijā, pumpurērces izplatību upeņu stādījumos Latvijāogulāju kaitēkļiem un slimībām. Kā arī apskatīt un degustēt saldo un skābo ķiršu, aveņu un upeņu šķirnes.

Interesentiem tika piedāvāts apskatīt z/s “Svitkas” konstruēto agregātu “Slieka Lux”, kas paredzēts, iepriekš sagatavotā laukā, dobju veidošanai, ieklājot augsnes nosedzēj materiālu un pilienveida apūdeņošanas caurulīti zem tā. Tas izmantojams dobju veidošanai ne tikai zemeņu laukos, to iespējams izmantot  arī krūmogulājiem u.c., nosedzot apdobes joslu.

Institūta dārzā varēja iepazīties ar audzēšanas tehnoloģijām ogulājiem, saldajiem un skābajiem ķiršiem, t.sk. risku mazinošām. Zemāk  pēdējā attēlā vērojams pozitīvais “Voen” segumu ietekmes rezultāts uz iegūstamo produkciju, salīdzinot ar iegūto ražu dārzos bez seguma (priekšpēdējais attēls).

Submitted on: 23/05/2018