Pereiti į pagrindinį turinį

Informatīvā diena "Pavasaris 2022"

Novērtējot tiešsaites formāta priekšrocības, lauku diena bez praktiskiem demonstrējumiem, augļaugu šķirņu izstādes un degustācijas tika organizēta 2022.g. pavasarī arī šoreiz. Cerams, to kompensēs tikšanās dārzos dažādās vietās Latvijā – pār šīm iespējām demonstrējumu projektu ietvaros informēja Dr.agr. Valda Laugale.

Informatīvās dienas turpinājumā Dr.agr. Edgars Rubauskis informēja par pētījumiem ar slāpekļa mēslojumu izmantošanu ražojošā ābeļdārzā. Savukārt V.Laugale ziņoja par zemeņu šķirņu vērtējums atklātā lauka apstākļos. Ar savu vērtējumu par selekcionāra G. Vēsmiņa vīnogu genotipu slimībizturību, kas paveikts bakalaura darba ietvaros, iepazīstināja Baiba Bistere. Par to kās iegūstams un kā izmantojami dažādu aveņu lapu ekstrakti, pētot lapu apstrādes ietekmi ziņoja Dr.ing. Dalija Segliņa. Vēl par to, kas notiek Bulduru Dārzkopības vidusskolā projekta “Biotehnoloģiju kompetences attīstība augstvērtīgu dārzkopības produktu ieguvei” ietvaros stāstīja Līva Purmale.

Kā varētu palīdzēt inovācijas un viedās tehnoloģijas dārzeņkopībā un kas ir SmartProtect lietotņu platforma, varējām uzzināt ar Dr.agr. Līgas Lepses palīdzību. Savukārt padomi bioloģiskām metodēm saimniekojošiem augļkopjiem un ne tikai, kā arī projekta BIOFRUITNET sniegtās iespējas, demonstrēja Dr.agr. Daina Feldmane. Vēl noslēgumā varēja uzzināt par projekta ATLAS Inovāciju Centriem un demonstrējumiem Latvijā, meteoroloģiskās datiem un to izmantošanu.

Šie ziņojumi skatāmi video ierakstā.

Savukārt informāciju par 2021.g. pavasara informatīvo dienu skatiet šeit.

LAD Demo logo

ATLAS

SmartProtect

Submitted on: 24/05/2022